Lappajärven Kalaveikkojen vuosikokous PDF Tulosta Sähköposti
Kirjoittanut Aimo   
09.11.2011

Jari Annola Kalaveikkojen puheenjohtajaksi

Lappajärven kalaveikkojen vuosikokous valitsi seuran uudeksi puheenjohtajaksi Jari Annolan.Pitkäaikainen puheenjohtaja Jussi Kivimäki oli aikaisemmin ilmoittanut jäävänsä tehtävistään sivuun joten oli uuden puheenjohtajan aika.Varapuheenjohtajaksi valittiin Aimo Lammi. Seuran sihteerinä jatkaa Mikko Puro ja taloudenhoitajana Jari Erkinheimo. Uudeksi johtokunnan jäseneksi valittiin Annolan tilalle Lilja Lantela.Erovuoroisena olleet Arto Lehto, Aimo Lammi ja Jari Erkinheimo valittiin uudelleen.Vuoden Maineteko palkinnolla palkittiin Suomenmestari joukkue Arto Lehto, Jarmo Lehto, Kari Lehto ja Timo Kouhia. Vuoden yllättäjä palkinnolla palkittiin niin ikään suomenmestari pilkkijä Henna Lehto.Lisäksi seura palkitsi Sm- pilkki menestyjät sekä piirinmestaruus mitalistit.

Viimeksi päivitetty ( 11.11.2011 )
 
< Edellinen   Seuraava >

Powered by Mambo .::. Designed by SiteGround Web Hosting